Sanace dřeva

Provádíme profesionální ochranu dřeva proti dřevokaznému hmyzu a houbám. Včasným zásahem lze ušetřit statisíce korun, které byste jinak museli investovat do rekonstrukce své nemovitostí. Dřevokazní brouci, kteří napadnou dřevo, nás dokáží hodně potrápit. Existují různé druhy dřevokazného hmyzu. Nejčastější naše zásahy se týkají tesaříka, červotoče a dřevokazných mravenců. Někteří škodí jen ve stádiu larvy, někteří jako dospělci. Proto je velmi důležíté hmyz včas odhalit a dřevěné konstrukce ošetřit.

Dřevokazné houby rozkládají dřevo, často napadají dřevěné podlahy a následně se šíří dál objektem. Tyto houby dokáží dřevěné konstrukce staveb zcela zničit, protože se rychle rozrůstají a šíří nejen ve dřevěných částech, ale také ve zděných částech domu. Odstranění dřevokazných hub má svá úskalí, důležité je dodržovat správný postup.

Preventivní ošetření dřevěných konstrukcí

Pro ošetření nových i starých dřevěných konstrukcí, které nejsou viditelně napadené dřevokazným hmyzem, doporučujeme preventivní impregnaci dřeva, která zamezí budoucímu napadení. Ochrana slouží také jako repelent proti napadání dřevěných částí.

Dlouhodobé ošetření dřevěných konstrukcí

Pokud si chcete být opravdu jistí, že dřevěnou konstrukci ochráníte na desítky let, pak využijte tlakovou chemickou injektáž s kombinací tlakového aerosolového postřiku. Insekticid proniká do všech částí dřeva. Tímto způsobem je zaručena jak preventivní ochrana, tak dochází k likvidaci dřevokazného hmyzu a hub, které se již ve dřevě vyskytují.

Cenová kalkulace

  • sjednáme si s Vámi osobní schůzku
  • provedeme důkladnou prohlídku konstrukce
  • identifikujeme použité dřeviny, posoudíme a kvantifikujeme rozsah napadení
  • vytvoříme cenovou kalkulaci služeb
  • stanovíme podmínky naší spolupráce a po odsouhlasení provedeme v dohodnutý termín realizaci
  • prostory Vám předáme zpět k užívání